Wydarzenia

Rekomendacje Rolników - Wioletta Sasinowska, hodowla krów mlecznych.

 

Pani Wioletta Sasinowska mieszka w miejscowości Stare Krajewo w powiecie Zambrowskim, województwo Podlaskie. Jej gospodarstwo specjalizuje się w hodowli bydła rasy HO wraz z produkcją mleczną. Posiada 69 sztuk bydła: 32 krowy dojne, pozostałe 37 to jałówki i cielęta. Średnia roczna wydajność mleka to ponad 7 tysięcy litrów. Pani Wioletta prowadzi też produkcję roślinną na obszarze 32 ha.

Poszukując innowacyjnych rozwiązań żywieniowych dla swojej hodowli, pani Wioletta trafiła do Podlaskiej Izby Rolniczej w Zambrowie. Tam polecono jej stosowanie preparatu EM Carbon Bokashi – sypkiego probiotyku zawierającego żywe aktywne komórki bakterii kwasu mlekowego i drożdży oraz węgiel aktywny i ekstrakty roślinne.

Liczba komórek somatycznych (LKS) to jeden z podstawowych parametrów mleka od którego uzależniona jest cena, jaką płaci mleczarnia hodowcom krów. Pomimo dobrego stanu zdrowotnego krów pani Wioletty, z jakiegoś względu LKS utrzymywał się na wysokim poziomie. Po 3 miesiącach stosowania EM Carbon Bokashi Pani Wioletta zaobserwowała rewelacyjne efekty, a wyniki stada znacznie się poprawiły!

Zachęcamy do obejrzenia materiału:

 

POWRÓT